Results 1 to 54 on 54 for

"vullkani me i fuqishem ne bote"

TopicsAutoriCreation datePërgjigjet
Makina me e shitur per vitin 2011 ne boteMakina me e shitur per vitin 2011 ne boteAdmin05-09-20112
Kinë, ja ura më e gjatë ne botë 41.58 km Kinë, ja ura më e gjatë ne botë 41.58 km era04-06-20110
Druri me i trashe ne boteDruri me i trashe ne boteJetmiri31-01-20110
Arrin në 7 miliardë numri i popullsisë botëroreArrin në 7 miliardë numri i popullsisë botëroreAlbani03-11-20110
Arabia prezanton kullen me te gjate ne bote me 1.6kmArabia prezanton kullen me te gjate ne bote me 1.6kmMuslimanja15-04-20110
Hong Kongu thyen SHBA-ne, ka ekonomine me te mire ne boteHong Kongu thyen SHBA-ne, ka ekonomine me te mire ne boteSirenita10-06-20120
Rekord: libri me i madh ne bote ne gjuhen ShqipeRekord: libri me i madh ne bote ne gjuhen ShqipeRedi06-05-20111
KURANI MË I MADH NË BOTË PESHON 800 KGKURANI MË I MADH NË BOTË PESHON 800 KGAdmin19-11-20110
Një nga lexuesit më të mirë në botë të Kur'anit, Natën e Kadrit në TiranëNjë nga lexuesit më të mirë në botë të Kur'anit, Natën e Kadrit në Tiranëemine14-08-20120
Arabi: Përurohet universiteti më i madh në botë për femra   Arabi: Përurohet universiteti më i madh në botë për femra Admin06-06-20111
Vatikani: Islami, feja me përhapjen më të madhe në botëVatikani: Islami, feja me përhapjen më të madhe në botëMuslimane me Shpirt21-12-20110
Fëmija më i mençur në botë, një 14 vjeçare nga GazaFëmija më i mençur në botë, një 14 vjeçare nga Gazaandi03-01-20130
Ne 2030 ¼ e botes do te jete Muslimane.Ne 2030 ¼ e botes do te jete Muslimane.Admin28-01-20110
Kapet anakonda më e madhe në botëKapet anakonda më e madhe në botëBledari16-09-20111
Filloi shperndarja e revistes "Etika" dhe "Etika per femije" + Libri Ramazani dhe agjerimiFilloi shperndarja e revistes "Etika" dhe "Etika per femije" + Libri Ramazani dhe agjerimiAdmin06-08-20110
2050: Kur një në katër persona në botë do të lindë në Afrikë2050: Kur një në katër persona në botë do të lindë në AfrikëAlbani15-09-20110
Dialogu myslimano-kristian në një botë të globalizuarDialogu myslimano-kristian në një botë të globalizuarAdmin10-04-20110
Braziliania 114 vjeçe personi më i vjetër në botë Braziliania 114 vjeçe personi më i vjetër në botë Jetmiri31-05-20111
Francë, përkthehen hytbet për shurdhmemecëtFrancë, përkthehen hytbet për shurdhmemecëtemine24-05-20120
Zbulohet Kur`ani më i vjetër i përkthyer në gjuhën kinezeZbulohet Kur`ani më i vjetër i përkthyer në gjuhën kinezeMuslimanja19-12-20110
Në Stamboll fillon ndërtimi i xhamisë me minaren më të madhe në botëNë Stamboll fillon ndërtimi i xhamisë me minaren më të madhe në botëemine10-07-20120
Një soft i cili mundëson përdoruesit të vizitojnë vendet e shenjta islamikeNjë soft i cili mundëson përdoruesit të vizitojnë vendet e shenjta islamikeBesimtarja Vogel16-04-20120
Stadiumi i ri i Juventusit, një sallon me 41 000 vende Stadiumi i ri i Juventusit, një sallon me 41 000 vende Albani09-09-20110
Shqiptari që bën picën më të mirë në botë Shqiptari që bën picën më të mirë në botë Admin22-03-20111
ZBULOHEN PRANË "ROZAFËS" GJURMË ME MBISHKRIMEZBULOHEN PRANË "ROZAFËS" GJURMË ME MBISHKRIMEAlbani22-09-20110
Tirqi:Istanbull-Mekke tashme 24 ora larg me trenTirqi:Istanbull-Mekke tashme 24 ora larg me trenAdmin07-08-20110
Zbulohet Kurani më i vogël në Shqipëri Zbulohet Kurani më i vogël në Shqipëri Albani24-07-20121
Ky është qyteti ku agjërohet më gjatëKy është qyteti ku agjërohet më gjatëemine19-07-20130
Islami ne Australi: Muslimanet kontribojne ne forcimin e dialogut.Islami ne Australi: Muslimanet kontribojne ne forcimin e dialogut.Muslimanja09-06-20110
Lëkurë njeriu antiplumbLëkurë njeriu antiplumbujvara18-08-20110
KMSH inauguron Universitetin islam BEDERKMSH inauguron Universitetin islam BEDERAdmin07-04-20112
Del ne shitje printeri 3D më i vogël në botëDel ne shitje printeri 3D më i vogël në botëAdmin22-05-20110
6 maj, shfaqet super hëna, 16% më e madhe se zakonisht6 maj, shfaqet super hëna, 16% më e madhe se zakonishtemine05-05-20120
Lumi Ren në Gjermani, fotoja më e shtrenjtë në BotëLumi Ren në Gjermani, fotoja më e shtrenjtë në BotëAlbani10-11-20110
10 ushqimet më të rrezikshme në botë, nga hot-dogu, te kikirikët e peshku ton10 ushqimet më të rrezikshme në botë, nga hot-dogu, te kikirikët e peshku tonprincesha14-05-20120
Foto e ditesFoto e ditesAdmin30-05-20110
Kontributi i dijetarëve osmanë në shkencën e Fik’hutKontributi i dijetarëve osmanë në shkencën e Fik’hutPrizenali27-02-20120
Fusha me e madhe e naftes.Fusha me e madhe e naftes.Jetmiri31-01-20110
Futbollistët myslimanë në Evropë (FOTO LAJM)Futbollistët myslimanë në Evropë (FOTO LAJM)emine08-12-20110
Në Bern të Zvicrës ndërtohet xhamia më e madhe Në Bern të Zvicrës ndërtohet xhamia më e madhe emine22-01-20120
Harresa e xhamive dhe kishave shekulloreHarresa e xhamive dhe kishave shekulloreAdmin14-03-20120
Europa drejt IslamitEuropa drejt IslamitAdmin26-01-20110
Autostrada e parë diellore në Shtetet e BashkuaraAutostrada e parë diellore në Shtetet e BashkuaraAlbani02-09-20110
Shenjat e kijametit Pj.5Shenjat e kijametit Pj.5Admin24-03-20110
Minarja më e lartë në botëMinarja më e lartë në botëemine07-11-20120
Ku ndahet pushteti burrë e grua?Ku ndahet pushteti burrë e grua?Redi04-09-20110
Perurohet xhamia me e madhe ne Evrope-HollandePerurohet xhamia me e madhe ne Evrope-HollandeAdmin23-01-20110
Komuna FierzeKomuna FierzeAdmin27-01-20110
Elvana Gjata triumfon në “Top Fest 8”Elvana Gjata triumfon në “Top Fest 8”era06-06-20110
	 Pamje spektakolare, vullkane të fotografuara nga hapësira Pamje spektakolare, vullkane të fotografuara nga hapësiraAdmin06-09-20110
Turqi,  Bie termet ne qytetin e Vanit, dyshimet jane per nje numer te madh te vdekurishTurqi, Bie termet ne qytetin e Vanit, dyshimet jane per nje numer te madh te vdekurishAlbani23-10-20110
Shperthim i madh ne planetin e diellitShperthim i madh ne planetin e diellitBledari09-10-20110
Fundi i Botes sipas kalendarit Maya nuk figuron askundFundi i Botes sipas kalendarit Maya nuk figuron askundandi11-05-20120
CNN jep Live pamjet e dy Ufove gjatë stuhisë së rërës në ArizonaCNN jep Live pamjet e dy Ufove gjatë stuhisë së rërës në ArizonaAlbani10-07-20110
Results 1 to 54 on 54 for
"vullkani me i fuqishem ne bote"
Active topics
Active topics
Popular topics
Popular topics
Unanswered topics
Unanswered topics
Pages
1