Results 1 to 100 on 110 for

"muaji i ramazanit 2013"

TopicsAutoriCreation datePërgjigjet
Belgjikë: Organizohet simpoziumi me temë 'Si të përfitojmë nga muaji i Ramazanit'Belgjikë: Organizohet simpoziumi me temë 'Si të përfitojmë nga muaji i Ramazanit'Muslimanja27-07-20110
Muaji i bekuar i RamazanitMuaji i bekuar i RamazanitForumi Vizitor22-07-20120
Muaji i Ramazanit, Berisha uron besimtarët myslimanëMuaji i Ramazanit, Berisha uron besimtarët myslimanëemine19-07-20120
Kazermat ushtarake franceze kthehen në xhami gjatë Ramazanit Kazermat ushtarake franceze kthehen në xhami gjatë Ramazanit Muslimanja20-08-20110
Rendesia e muajit Shaban Rendesia e muajit Shaban Admin17-06-20110
KMSH shtron iftarin e parë të Ramazanit 2013KMSH shtron iftarin e parë të Ramazanit 2013Forumi Vizitor11-07-20130
TURQI: VENDET ISLAMIKE TAKOHEN NË STAMBOLL GJATË MUAJIT TË RAMAZANITTURQI: VENDET ISLAMIKE TAKOHEN NË STAMBOLL GJATË MUAJIT TË RAMAZANITemine30-07-20120
Komuniteti Mysliman i Shqiperise boton reviste speciale per RamazaninKomuniteti Mysliman i Shqiperise boton reviste speciale per RamazaninForumi Vizitor17-07-20120
Njoftim: Me 20 korrik 2012 pritet te jete dita e pare e Ramazanit.Njoftim: Me 20 korrik 2012 pritet te jete dita e pare e Ramazanit.Forumi Vizitor13-07-20120
Xhumaja e par e Ramazanit ne Xhamine AksaXhumaja e par e Ramazanit ne Xhamine AksaAdmin07-08-20110
Telefoni qe kushton 10 mije EuroTelefoni qe kushton 10 mije EuroAdmin09-02-20110
Diskutohen zhvillimet e shteteve islamike në konferencën e ParisitDiskutohen zhvillimet e shteteve islamike në konferencën e ParisitMuslimanja06-01-20120
Në pritje të Muajit RamazanNë pritje të Muajit Ramazanemine12-07-20110
Fillojne predikimet per jeten e Hz.Muhammedit a.s. ne Puke Fillojne predikimet per jeten e Hz.Muhammedit a.s. ne Puke Admin15-02-20110
Filloi ne Puke shperndarja e revistes "Etika" muaji nentor 2011 Filloi ne Puke shperndarja e revistes "Etika" muaji nentor 2011 Admin04-11-20110
ZVICËR: Muslimanët, hapin një kanal televiziv në shqip ZVICËR: Muslimanët, hapin një kanal televiziv në shqip Esila24-01-20120
Gjate muajit nentor do perurohet Qendra Nderkombetare e Mbretit Abdullah Bin Abdulaziz per Dialogun Nderfetar e NderkulturorGjate muajit nentor do perurohet Qendra Nderkombetare e Mbretit Abdullah Bin Abdulaziz per Dialogun Nderfetar e NderkulturorForumi Vizitor11-11-20120
Mesazhi Myftiut të Kosovës me rastin e fillimit të muajit të RamazanitMesazhi Myftiut të Kosovës me rastin e fillimit të muajit të RamazanitForumi Vizitor08-07-20130
Si bëhet nijeti për të agjëruar, dhe a është kjo e obligueshme ?Si bëhet nijeti për të agjëruar, dhe a është kjo e obligueshme ?iDa17-07-20120
Rendesia e muajit RexhepRendesia e muajit RexhepAdmin10-06-20110
Filloj shperndarja e revistes "Etika" muaji Mars 2011Filloj shperndarja e revistes "Etika" muaji Mars 2011Admin22-03-20110
Njoftim: Me 20 korrik 2012 pritet te jete dita e pare e Ramazanit.Njoftim: Me 20 korrik 2012 pritet te jete dita e pare e Ramazanit.Forumi Vizitor13-07-20120
Filozofia e agjërimit të RamazanitFilozofia e agjërimit të RamazanitForumi Vizitor19-07-20120
TURQI: VENDET ISLAMIKE TAKOHEN NË STAMBOLL GJATË MUAJIT TË RAMAZANITTURQI: VENDET ISLAMIKE TAKOHEN NË STAMBOLL GJATË MUAJIT TË RAMAZANITemine30-07-20120
Kalendari HIXHRIKalendari HIXHRIMuslimanja28-12-20120
Zhvillohet simpoziumi "Miresite e neteve te medha Regaib,Beraet,Miraxh"Zhvillohet simpoziumi "Miresite e neteve te medha Regaib,Beraet,Miraxh"Forumi Vizitor19-05-20120
QEVERISJA NË ISLAM DHE SISTEMI POLITIK ISLAM QEVERISJA NË ISLAM DHE SISTEMI POLITIK ISLAM Forumi Vizitor18-01-20130
Muslimanet e Real Madridit festojn titullin pa alkoolMuslimanet e Real Madridit festojn titullin pa alkoolAlbani17-05-20120
Sadakaja e FitritSadakaja e FitritErjola22-08-20110
Publikohet kalendari i vitit të ri islam në Palestinë Publikohet kalendari i vitit të ri islam në Palestinë Muslimanja02-12-20110
Ramazani, në Jeruzalem gjithçka e qetë Ramazani, në Jeruzalem gjithçka e qetë Muslimanja05-08-20111
Kosove;Kryeministri uron muajin e Ramazanit Kosove;Kryeministri uron muajin e Ramazanit Prizenali31-07-20110
Google sjell rrjetet sociale më afër RamazanitGoogle sjell rrjetet sociale më afër RamazanitForumi Vizitor31-07-20120
Themelohet Unioni i Muslimanëve të Amerikës Veriore Themelohet Unioni i Muslimanëve të Amerikës Veriore Muslimane me Shpirt27-02-20120
Futbollisti Philippe Senderos pranon IslaminFutbollisti Philippe Senderos pranon Islaminemine27-06-20120
Gjermani, nje robot qe ben .....Gjermani, nje robot qe ben .....Jetmiri02-03-20110
Me ramazan edhe ne OlimpiadëMe ramazan edhe ne OlimpiadëMuslimanja24-07-20120
 Konsumoi 6 muaj alkol, 3 vjeçari përfundon në trajtim mjekësor Konsumoi 6 muaj alkol, 3 vjeçari përfundon në trajtim mjekësorAdmin16-03-20110
Vizitat mjekësore para konceptimitVizitat mjekësore para konceptimitSweet Angele13-11-20110
SIRI, MBI 800 TË VDEKUR VETËM GJATË JAVËS SË FUNDITSIRI, MBI 800 TË VDEKUR VETËM GJATË JAVËS SË FUNDITemine02-07-20120
SHBA: Shkencëtarët myslimanë organizojnë ekspozitë për ndërtimin e urës kulturore SHBA: Shkencëtarët myslimanë organizojnë ekspozitë për ndërtimin e urës kulturore Muslimanja19-09-20110
Disa këshilla për ruajtjen e shëndetit gjatë RamazanitDisa këshilla për ruajtjen e shëndetit gjatë RamazanitForumi Vizitor11-07-20130
Gjermani: Ministrja e Arsimit do që imamët të japin mësimbesimin në shkolla Gjermani: Ministrja e Arsimit do që imamët të japin mësimbesimin në shkolla Admin18-04-20110
  SHBA: Muslimani i pare gjyqtare i Gjykates se Larte SHBA: Muslimani i pare gjyqtare i Gjykates se Larteemine14-06-20120
Ngritet fondacioni i Zeqatit në Algjeri Ngritet fondacioni i Zeqatit në Algjeri Muslimanja11-01-20120
Shoqata SHBKI Puke shtron iftare per agjeruesitShoqata SHBKI Puke shtron iftare per agjeruesitAdmin20-08-20110
Austri, myslimanët festojnë 100 vjetorin e zyrtarizimit të IslamitAustri, myslimanët festojnë 100 vjetorin e zyrtarizimit të Islamitemine06-07-20120
Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvillon nje vizite pune ne Famullin e Fush-Arrezit. Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvillon nje vizite pune ne Famullin e Fush-Arrezit. Forumi Vizitor24-05-20120
Dua te zgjedhura Pj. 2 Dua te zgjedhura Pj. 2 Forumi Vizitor21-03-20120
---- RAMAZANI -------- RAMAZANI ----emine01-08-20110
Formula 1, Veber më i shpejti, në Angli tension për rregullorenFormula 1, Veber më i shpejti, në Angli tension për rregullorenAlbani10-07-20110
O Zoti yneO Zoti yneEsmeralda Kukaj14-04-20110
KMSH organizon simpoziumin “Ramazani dhe Kurani”KMSH organizon simpoziumin “Ramazani dhe Kurani”emine17-07-20120
Australi: Aborigjenët po bëhen MuslimanAustrali: Aborigjenët po bëhen Muslimanemine02-01-20120
Njoftim:Ka filluar shperndarja e Imsakijeve ne PukeNjoftim:Ka filluar shperndarja e Imsakijeve ne PukeBoksieri23-07-20110
Titulli: O Allah ndihmona që ta arrijmë Ramazanin. Titulli: O Allah ndihmona që ta arrijmë Ramazanin. Esmeralda Kukaj26-07-20110
SLLOVENI, ERDOAN VLERËSOHET ME ÇMIMIN "PERSONALITETI BOTËROR I DEKADËS SË FUNDIT"SLLOVENI, ERDOAN VLERËSOHET ME ÇMIMIN "PERSONALITETI BOTËROR I DEKADËS SË FUNDIT"emine08-05-20120
KMSH, me 17 prill 2011 organizon nje program festiv per Hz. Muhammed a.sKMSH, me 17 prill 2011 organizon nje program festiv per Hz. Muhammed a.sAdmin12-04-20110
Gjermani, fillon punën zyrtarisht fakulteti i Teologjisë IslameGjermani, fillon punën zyrtarisht fakulteti i Teologjisë Islameemine23-01-20120
Islami ne Australi: Muslimanet kontribojne ne forcimin e dialogut.Islami ne Australi: Muslimanet kontribojne ne forcimin e dialogut.Muslimanja09-06-20110
Fillon puna per rindertimin e Xhamise se fshatit Qerret.Fillon puna per rindertimin e Xhamise se fshatit Qerret.Forumi Vizitor06-07-20120
Myftiu i Shkodres Muhamed Sytari zhvillon vizite pune ne Puke.Myftiu i Shkodres Muhamed Sytari zhvillon vizite pune ne Puke.Forumi Vizitor13-07-20120
Në Bern të Zvicrës ndërtohet xhamia më e madhe Në Bern të Zvicrës ndërtohet xhamia më e madhe emine22-01-20120
Kontribo edhe ti per Islamin ne GjermaniKontribo edhe ti per Islamin ne GjermaniMuslimanja25-03-20110
U bë inagurimi i rindërtimit të "Xhamisë së Detarëve" në UlqinU bë inagurimi i rindërtimit të "Xhamisë së Detarëve" në Ulqinemine03-06-20120
Pse quhemi “Shqiptarë Pse quhemi “Shqiptarë Albani22-05-20111
LLOGARITJE ASTRONOMIKE DHE CAKTIMI I FILLIMIT DHE MBARIMIT TË AGJËRIMITLLOGARITJE ASTRONOMIKE DHE CAKTIMI I FILLIMIT DHE MBARIMIT TË AGJËRIMITiDa17-07-20120
Kujdes: Rreziqet e red bullitKujdes: Rreziqet e red bullitAlbani05-06-20111
Nata e Kadrit, KMSH program madhështor në TiranëNata e Kadrit, KMSH program madhështor në TiranëAdmin10-08-20120
Orari i riteve fetare me rastin e Fiter Bajramit 2011Orari i riteve fetare me rastin e Fiter Bajramit 2011Admin29-08-20110
Fundi i Botes sipas kalendarit Maya nuk figuron askundFundi i Botes sipas kalendarit Maya nuk figuron askundandi11-05-20120
Hamburg: Hapet qendra Kulturore IslameHamburg: Hapet qendra Kulturore IslameMuslimanja09-06-20110
Cfare eshte Agjerimi?Kush agjeron?Kushtet e agjerimit.Cfare eshte Agjerimi?Kush agjeron?Kushtet e agjerimit.Admin11-07-20110
120 milion euro për merkaton e Juventusit120 milion euro për merkaton e JuventusitJetmiri31-05-20110
Me 20 Prill 2013 programi "Profeti Muhammed a.s. Krenaria e Njerezimit"Me 20 Prill 2013 programi "Profeti Muhammed a.s. Krenaria e Njerezimit"Forumi Vizitor10-04-20131
Me 30 prill 2013 zhvillohet programi "Perjetesisht me Ty!" ne ShkoderMe 30 prill 2013 zhvillohet programi "Perjetesisht me Ty!" ne ShkoderAdmin24-04-20130
Enciklopedia e haxhit publikohet në 15 vëllime Enciklopedia e haxhit publikohet në 15 vëllime Albani03-01-20130
Program i madh festiv në përkujtim të Profetit Muhamed a.s.Program i madh festiv në përkujtim të Profetit Muhamed a.s.Forumi Vizitor20-04-20130
Hapet medreseja e vajzave “H. Ali Korça” në KavajëHapet medreseja e vajzave “H. Ali Korça” në KavajëMuslimanja19-09-20120
Rusia do të japë miliarda rubla për edukimin e ekspërtëve islamik në vitin 2011-2013 Rusia do të japë miliarda rubla për edukimin e ekspërtëve islamik në vitin 2011-2013 Muslimanja27-11-20110
Afati i fundit per te bere regjistrim per Haxh 2011Afati i fundit per te bere regjistrim per Haxh 2011Muslimanja10-10-20110
Deshirat e Musait (alejhis-selam)Deshirat e Musait (alejhis-selam)iDa30-12-20120
Mbreti Dhe BujkuMbreti Dhe BujkuKing_Of_Islam15-02-20130
Kurban Bajrami “ndan” Shqipërinë me Kosovën, festohet në dy dataKurban Bajrami “ndan” Shqipërinë me Kosovën, festohet në dy dataMuslimane me Shpirt23-10-20120
Me 26 prill 2013 Universiteti “Beder” zhvillon ceremonin e ndertimit te kampusit te ri.Me 26 prill 2013 Universiteti “Beder” zhvillon ceremonin e ndertimit te kampusit te ri.Admin24-04-20130
Ezani i sabahut në Ramazan, do të thirret në televizionin e LondrësEzani i sabahut në Ramazan, do të thirret në televizionin e LondrësForumi Vizitor06-07-20130
Njoftim: Neser pritet te jete nata e KadritNjoftim: Neser pritet te jete nata e KadritAdmin13-08-20120
Mediat greke: Kriza detyron emigrantët të ikin në ShqipëriMediat greke: Kriza detyron emigrantët të ikin në ShqipëriAlbani18-04-20120
 Ngjarje e cila flet per Rendesin e permendjes se Allahut xh.sh Ngjarje e cila flet per Rendesin e permendjes se Allahut xh.shEsmeralda Kukaj19-05-20110
Njoftim: Neser eshte nata e pare e madhe "Regaib"Njoftim: Neser eshte nata e pare e madhe "Regaib"Forumi Vizitor23-05-20120
Në Kroaci së shpejti banka e parë pa interes Në Kroaci së shpejti banka e parë pa interes Muslimane me Shpirt02-04-20120
Do t'i takojmë alienët në vitin 2031 Do t'i takojmë alienët në vitin 2031 Bledari02-07-20110
Gezuar festen e Fiter Bajramit!Gezuar festen e Fiter Bajramit!Forumi Vizitor18-08-20122
Çaji i zi ndihmon kundër qelizave të kanceritÇaji i zi ndihmon kundër qelizave të kanceritAdmin24-06-20110
Shenjat e Kijametit Shenjat e Kijametit Admin18-05-20110
Vatikani: Islami, feja me përhapjen më të madhe në botëVatikani: Islami, feja me përhapjen më të madhe në botëMuslimane me Shpirt21-12-20110
Informacion per Sami YusufInformacion per Sami YusufMuslimanja12-03-20112
Nata e Kadrit, KMSH program madhështor në TiranëNata e Kadrit, KMSH program madhështor në TiranëAdmin10-08-20120
Namazi dhe shëndetiNamazi dhe shëndetiAdmin10-04-20110
Filluan regjistrimet prane Medresese H.Sh.Shamia Shkoder. Filluan regjistrimet prane Medresese H.Sh.Shamia Shkoder. Forumi Vizitor16-05-20120
Results 1 to 100 on 110 for
"muaji i ramazanit 2013"
Active topics
Active topics
Popular topics
Popular topics
Unanswered topics
Unanswered topics
Pages
12